1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Destek : Şifremi Unuttum

Gönderilme zamanı: 15 Ara 2013, Pzr, 23:18
gönderen Ali Aytaç
phpBB™, güvenlik sebeplerinden dolayı yöneticiler dahil hiçbir kullanıcının şifresinin gerek phpBB dosyaları üzerinden, gerekse veritabanı üzerinden görülmesine izin vermez. Çünkü phpBB 'de bütün kullanıcı şifreleri veritabanında, MD5 algoritması kullanılarak yeniden şifrelenmiş halde saklanmaktadır.

Mesaj panosundaki bütün kullanıcılar ( yöneticiler ve moderatörler dahil ), bir şekilde şifrelerini unuttuğunda 'Giriş' sayfasındaki 'Şifremi unuttum' bağlantısına tıklayarak e-posta adreslerine, şifrelerini sıfırlayıp yeni bir şifre oluşturmak için bağlantı isteyebilir. Dolayısıyla bir şifre unutulduğunda, unutulan şifrenin bir şekilde görülmesi ya da elde edilmesi mümkün değildir.

E-posta adresinizin sistemde kayıtlı olup ve doğru yazdığınız halde şifre sıfırlama bildirimi almadıysanız spam klasörünüzü veya diğer kategorileri kontrol ediniz.


Şifre sıfırlama bildirimi aldıktan sonra sistem tarafından otomatik olarak gönderilen e-postadaki şifre ile foruma giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki bağlantıyı kullanarak kendi şifrenizi oluşturabilirsiniz :
Kullanıcı Kontrol Paneli : Kayıt Bilgileri


Şifre sıfırlama e-posta mesajının gelmemesinin sebepleri :
  1. Spam veya diğer kategorilere düşmüş olabilir.
  2. Sistemde kayıtlı e-posta adresinizi yanlış hatırlıyor olabilirsiniz.
    1. phpBB yazılımı yanlış e-posta girdiğiniz zaman hata mesajı vermemektedir.
    2. Diğer e-posta hesaplarınızı ve onların spam klasörlerini de kontrol ediniz.
  3. Kulüp e-posta sunucusunda teknik problemden ötürü gönderim yapılmamış olabilir.

Bütün adımları doğru yaptığınızdan eminseniz ve şifre sıfırlama bildirimi yine gelmediyse e-posta sunucusunda yaşanacak olası teknik problemlerden dolayı e-posta gönderimi sunucu tarafından yapılmamış olabilir. Böyle bir durumda kurumsal e-posta hesaplarımız (info@ytuhavk.org vb.) çalışmayacağından dolayı ytuhavk [at] gmail.com e-posta adresine durumu bildiriniz veya kulüp yöneticileriyle bağlantıya geçiniz.


Resim

---
# Referans
# Güncelleme
  • 26.12.2019 | Yaren Konak | Bağlantılar eklenmiştir.