2021 Güz Dönemi Ön Başvuruları Başladı !

Güncel duyuruları Güz Dönemi 2021 alt forumundan takip edebilirsiniz.

Bahar Dönemi Ücretleri

2019 - 2020 Akademik Yılı Bahar Dönemi Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimi Duyuruları & Haberleri

Moderatörler: Mahmut Yalçın, Yaren Konak

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Mahmut Yalçın
Mesajlar: 89
Kayıt: 11 Şub 2019, Pzt, 01:30
Tam Adı: Mahmut Yalçın

Bahar Dönemi Ücretleri

#1

Mesaj gönderen Mahmut Yalçın »

2019 - 2020 Akademik Yılı Bahar Dönemi Ücretleri :
  1. Üyelik Giriş Ödentisi : 10 TL
  2. Başlangıç Eğitimi [ BE ] Ücreti : 650 TL
  3. Başlangıç Pilot Eğitimi [ BPE ] Ücreti : X TL


# Üyelik Giriş Ödentisi

Giriş Ödentisi genellikle fotokopi, kırtasiye vb. ihtiyaçlar için kullanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Bir Başlangıç Serüveni yazısının 1.B. Kayıt bölümünü okuyunuz.# Yamaç Paraşütü Başlangıç Eğitimi [ BE ] Ücreti :

Eğitim ücretleri genellikle malzeme alımı, bakım ve onarım gibi ihtiyaçlar için kullanılmaktadır. Uçuş için gerekli bir takım malzeme fiyatı yaklaşık olarak 3000 Euro 'dur.

Malzemelerin belirli bir kullanım ömrü vardır. Dolayısıyla uçuş ömrünü tamamlayan malzemelerin yenilenme ihtiyacı sürekli gündemdedir. Eğitim aşamalarında sürekli yıpranan malzemelerin yenisini temin için her eğitim döneminde öğrenci başına toplanacak eğitim ücreti belirlenir.

Bu eğitim ücreti malzemelerin Euro ile alınmasından dolayı döviz kuru ile orantılıdır. Her dönem için öğrenci başına 100 Euro olarak belirlenmiş olsa da ülkemizdeki döviz kurunun sabit olmayışı dolayısıyla TL karşılık değişkenlik göstermekle birlikte dönem başında sabit bir TL karşılık belirlenir.

Bu eğitim ücreti aşağıda bağlantısı verilen Öğrenci Kulüpleri Şartlı Bağış Formu aracılığı ile toplanmaktadır. YTÜ SKS Kültür Hizmetleri Birimi tarafından belirlenen hesaba Havacılık Topluluğu giderlerinde kullanılmak üzere şartlı bağış yaparak bu eğitim ücretini ödemiş olursunuz.# Yamaç Paraşütü Başlangıç Pilot Eğitimi [ BPE ] Ücreti :

Başlangıç Eğitimi [ BE ] Ücreti ile aynı amaçla toplanmakta ve bedel olarak aynıdır. Başlangıç Eğitimi tamamlandıktan sonra TL karşılık belirlenir.
Formun nasıl doldurulacağı, nereye teslim edileceği vb. konular için ödeme zamanı geldiğinde ayrıca duyuru yapılacaktır.

FR-1253-Öğrenci Kulüpleri Şartlı Bağış Formu
  • Reviyon Tarihi: 27.12.2019 - Reviyon No: 06
Cevapla